Barwy klubowe:

Podstawowe kolory, które określane są mianem barw klubowych Klubu Sportowego Klif Chłapowo to kolor pomarańczowy oraz czarny.

  • Kolor pomarańczowy – związany jest w pierwszej kolejności z bursztynem, którego dawniej i dziś po silnych sztormach, na plaży w przybrzeżnych wodach Morza Bałtyckiego szukają niestrudzeni poszukiwacze. Odnosi się on do sytuacji spoglądania na zachodzące Słońce przez pryzmat jantaru, złota Bałtyku. Kolor pomarańczowy jest także powiązany poniekąd z nazwą zespołu, a więc urwiskiem brzegowym zwanym klifem. Przy wyborze koloru kierowaną się wizją trwającego zjawiska zachodu Słońca obserwowanego w letnie, ciepłe, bezchmurne popołudnie ze zbocza klifu.
  • Kolor czarny – czerń pojawiła się w barwach klubowych przede wszystkim jako uzupełnienie dla koloru pomarańczowego. Uznano, że dobrze będą się wzajemnie uzupełniać. Nie jest z nią powiązana żadna szczególna historia.

Ciężko wskazać dokładniej szczegóły dotyczące tych dwóch kolorów, a przede wszystkim pierwszego z nich jak chociażby jasność czy nasycenie. W różnych okresach funkcjonowania klubu kolor pomarańczowy wahał się od jasnego po ciemniejszy, od intensywnego wręcza rażącego w oczy odbiorcę po łagodny i stonowany. Nie ustalono, jednak nigdy konkretnej barwy. Wskazano wyłącznie, że z klubem ma być kojarzony w pierwszej kolejności kolor pomarańczowy, a następnie kolor czarny.

Herb klubu:

Warto zwrócić uwagę na fakt, że herb zgodnie z wizją jego autora ma nawiązywać kolorem do wspomnianego wcześniej zjawiska zachodzącego Słońca. Dodatkowo kształt odgrywa tu ważną rolę. Pochyły napis „Chłapowo” odzwierciedla rozkołysane fale przy brzegu nadmorskiej plaży, korona nad literą „i” symbolizuje promienie rozchodzącego się Słońca, a sam kształt całego herbu odnosi się do idealnego w swoim kształcie jantaru, bursztynu.

Autor: Marcin Dombke