Podsumowanie sezonu Junior C

Przed sezonem 2021/2022 jak zawsze najważniejszym celem była poprawa indywidualnych umiejętności poszczególnych graczy ( najistotniejsze w wieku juniorskim ) i dopiero przez to podniesienie poziomu gry zespołowej. Jako plan minimum w rozgrywkach ligowych trener wraz z zespołem założyli zajęcie 4 miejsca, po cichu licząc na walkę o podium.

Zdecydowanym faworytem w naszej grupie była Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Gniewinie, co potwierdziła wygrywając wszystkie mecze. Liczyliśmy, że z pozostałymi zespołami uda się nawiązać wyrównaną walkę. Z wyjątkiem pojedynków z v-ce mistrzem z Luzina w pełni nam się to udało, w skutek czego niewiele zabrakło byśmy znaleźli się na podium. 3 punkty więcej i na pudle zmienilibyśmy KP Gdynia, z którym u siebie wygraliśmy 4:3 zaś na wyjeździe ulegliśmy 0:1. Już choćby to świadczy jak wyrównana była rywalizacja. Ostatecznie zgodnie z założonym minimum zajęliśmy w lidze 4 pozycję na 8 zespołów, notując 6 zwycięstw i 8 porażek, co dało nam 18 punktów.

Trener Arkadiusz Labudda na temat zespołu:
,,Co do samej gry drużyny ogólnie jestem zadowolony. Zespół moim zdaniem coraz bardziej rozumie założenia i stara się grać w sposób jaki zakładamy sobie na treningach. Chodzi głównie o szybki odbiór piłki i utrzymywanie gry na połowie rywala. Indywidualnie najbardziej wyróżniają się Ci, którzy regularnie trenują i czynią stałe postępy w technice indywidualnej. Największym naszym mankamentem prócz wąskiej kadry, są duże dysproporcje w umiejętnościach technicznych poszczególnych graczy. Braki techniczne niektórych zawodników sprawiają, że mimo odpowiedniego zaangażowania w grę i niezłej realizacji zadań taktycznych brakuje im narzędzi, a przez to pewności, by wykorzystać okresy naszej przewagi w grze. Szczególnie widać to w fazie ataku, gdzie mimo dochodzenia do wielu okazji strzeleckich nie są one wykorzystywane. Potencjał drużyny jest jeszcze spory, ale aby go wyzwolić potrzebna jest u każdego zawodnika chęć samodoskonalenia i poprawa techniki indywidualnej. Wymagane jest też zdecydowanie większe zaangażowania w wykonywanie zadań treningowych. Należy podkreślić fakt, że drużyna nie jest uzależniona w ataku od jednego gracza. Wkład w zdobycz bramkową 28 bramek miało aż 13 graczy. Dziękuję wszystkim zawodnikom za ten udany rok i liczę na fajną przygodę w kolejnym”

Za wsparcie i tworzenie warunków do treningu słowa uznania należą się prezesowi klubu Dariuszowi Marzejon oraz niezastąpionemu dla drużyny Ryszardowi Jarzyna. Ogromne podziękowania także dla rodziców, będących częścią naszego zespołu.

Klif Chłapowo – Pełni wiary w zwycięstwo

Relacja: Arkadiusz Labudda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *