Szalony mecz juniorów

Mecz ligowy, Junior B2 – 13 kolejka
Bałtyk II Gdynia 9–5 Klif Chłapowo

Trener Arkadiusz Labudda:
,,Z tak silnym personalnie i dobrze grającym rywalem w tych rozgrywkach jeszcze nie graliśmy. Korzystając z pauzy w lidze wojewódzkiej gospodarze rzucili na nas to co mieli tego dnia najlepszego. Od pierwszych minut Bałtyk rusza do ataku. Częste przerzuty piłki z jednej na drugą stronę boiska, mnóstwo prób prostopadłych, przeszywających linie obrony podań, dynamiczni skrzydłowi i znakomita technika indywidualna rywali, dają się nam we znaki. Przez niemal kwadrans z tym frontalnym atakiem radzimy sobie znakomicie. Od czasu do czasu próbujemy się odgryzać akcjami ofensywnymi. Niestety mnożące się błędy sprawiają, że na przerwę schodzimy z bagażem 6 goli. Zdecydowanie za dużym jak na to co zawodnicy zaprezentowali.

Krótka, męska rozmowa w szatni, jedna zmiana w składzie i lekka korekta ustawienia i wychodzimy na drugą połowę. To co się w niej dzieje wprawia rywali, ich sztab trenerski i miejscowych kibiców w osłupienie. Gramy dużo odważniej, a co najważniejsze skuteczniej. Między 56-73 minutą strzelamy kolejno 4 gole!!! Niestety skrzydła podcina nam feralna sytuacja z 75 minuty, kiedy po czerwonej kartce tracimy bramkarza i musimy grać w dziesiątkę… Na bramkę wchodzi grający dotychczas w polu Mateusz Styn. Trzy minuty później goście podwyższają na 7:4. Siłą rozpędu w osłabieniu zdołaliśmy zdobyć jeszcze piątą bramkę. W końcówce tak klasowy rywal jak Bałtyk, mający dodatkowo przewagę jednego gracza, nie mógł pozwolić, by wygrana wymknęła mu się z rąk. Opanował sytuację i dobił nas strzelając kolejne dwa gole. Mimo wszystko za całokształt należą się wszystkim zawodnikom duże brawa!

Ten mecz, a szczególnie druga połowa pokazała jak duży potencjał jest w tym zespole.”

Duże podziękowania dla naszych sponsorów oraz partnerów! Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy realizować naszych wspólnych celów.