Zatoka Junior Cup

Piąty turniej dla dzieci i młodzieży Zatoka Junior Cup 2018 wyłonił kolejnych mistrzów piłki nożnej. Jastarnia oddała zeszłoroczne podium, na które wskoczyli piłkarze z Chłapowa. To tam też powędrowały dwie statuetki: dla najlepszego piłkarza, a właściwie piłkarki – została nią Oliwia Gadawska z Klifu Chłapowo i bramkarza, którym okazał się Mateusz Styn.

Zatoka Junior Cup to już powoli tradycja. Duży, bo liczący 10 drużyn turniej odbył się jak co roku w hali MOKSiR Puck. To tam piłkarze zawalczyli o medale i miejsca na podium. Rywalizacja była zacięta do ostatnich minut ale złoty puchar mógł otrzymać tylko jeden zespół. Najważniejsza nagroda turnieju powędrowała zatem do Klifu Chłapowo, który w wielkim finale łatwo rozprawił się z silną Koroną Żelistrzewo udowadniając, że drzemie w nich wielki potencjał.

To właśnie zwycięska drużyn posiada w swoich szeregach najlepszą piłkarkę turnieju i bramkarza. Na to miano zasłużyła jedyna dziewczyna tego turnieju – Oliwia Gadawska, która na boisku czuła się jak ryba w wodzie i obrońca z krwi i kości – Mateusz Styn.
– Chłapowo zgarnia wszystko – podsumowuje Bartosz Kollek, kierownik Zatoki 95 Puck. – Rywalizacja była zacięta, ale ta drużyna zasłużyła na wyróżnienia.

Na finałowym podium znaleźli się jeszcze piłkarze z Wejherowa, którzy w ostatnich meczach pokonali rywali z Dębogórza. Jednak ja podsumował zmagania walecznych strzelców Amadeusz Walke, który wręczał medale:
– Pamiętajcie, że nie o wynik tu chodzi – komentował. – Ważne jest ile włożyliście w to serca i zapału.

Tak prezentuje się klasyfikacja końcowa Zatoka Junior Cup 2018:
1) Klif Chłapowo
2) Korona Żelistrzewo
3) Błękitni Wejherowo
4) Lider Dębogórze
5) UKS Zatoka 95 Puck
6) Jedynka Reda
7) Ejsmond Club II Gdynia
8) Escola Futbolu Pruszcz Gdański
9) Orły Osowa
10) Ejsmond Club I Gdynia

 

Komentarze